Jak przystąpić?

Pozew zbiorowy przeciwko BPH jest koordynowany przez kancelarię:

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna sp. j.
ul. Śląska 20
60-614 Poznań
Osoby chcące przystąpić do pozwu zbiorowego przeciwko bankowi BPH (były GE Money Bank) powinny wykonać następujące czynności:

 • 1. zeskanowanie/skopiowanie dokumentacji kredytowej (umowa, aneksy, harmonogramy, regulaminy)
 • 2. wysłanie do kancelarii mailem (frankiwbph@law24.pl) albo pocztą dokumentacji kredytowej,
 • 3. na tym etapie należy poczekać na analizę umowy przez kancelarię i po pozytywnej weryfikacji należy postępować zgodnie z kolejnymi punktami.
 • 4. wydrukowanie i podpisanie umów z załącznikami, oświadczenia o przystąpieniu do grupy oraz pełnomocnictwa do ewentualnych mediacji przedsądowych,
 • 5. wysłanie do kancelarii pocztą kompletu oryginałów dokumentów (umów – po 2 egzemplarze każdej, 1 egz. oświadczenia i egz. pełnomocnictwa) na adres:
  Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna sp. j.
  ul. Śląska 20
  60-614 Poznań.
 • 6. po wysłaniu dokumentów – wpłata na konto kancelarii 490 PLN z tytułem przelewu „Ryczałt administracyjny i wynagrodzenie ryczałtowe, pozew zbiorowy p-ko BPH S.A., …………… (imię i nazwisko członka grupy)”

Jeśli ktoś nie dysponuje którymś z dokumentów z listy (np. z powodu zagubienia lub zniszczenia), to w miarę możliwości prosimy o uzyskanie odpisu tego dokumentu z banku. Podstawowe dokumenty, bez których nie będzie możliwe przyłączenie, to umowa kredytowa i aneksy. Harmonogramy prosimy przesyłać, o ile się posiada, a na przyszłość wszystkie gromadzić – będą potrzebne do szczegółowego wyliczania nadpłat z danej umowy kredytowej do zwrotu w pozwach o zapłatę.

 

Zgodnie z „Zasadami Wynagradzania Kancelarii”, stanowiącymi załącznik do umowy zlecenia, wpłata kwoty 490 PLN na konto kancelarii następuje w ciągu 7 dni od podpisania umowy przez członka grupy.

Poniżej zamieszczamy wszelkie niezbędne dokumenty (wymienione w pkt 3):

===
EDIT: 03.2015 – lista dokumentów została zaktualizowana.

180 wypowiedzi nt. “Jak przystąpić?

 1. Witam!!! Czy można przyłączyć się jeszcze do pozwu zbiorowego???? Kredyt wzięty w GE Money Bank w 2005 w późniejszych latach kilkakrotnie aneksowany.

 2. Monika

  Witam
  posiadam kredyt refinansowy konsolidacyjny w CHF w GE MoneyBank (BPH) z 2008r czy to takze sie kwalifikuje? i drugie pytanie czy przystapic mogą ludzie z całej Polski czy tylko z Poznania i okolic?

 3. frankiwbph.pl

  Witam,

  kwestię samej umowy proszę skonsultować bezpośrednio z kancelarią prawną – adres mailowy frankiwbph@law24.pl.
  Jeżeli chodzi o możliwość przystąpienia do pozwu to miejsce zamieszkania nie ma absolutnie znaczenia.

 4. Tomasz

  dzien dobry,
  planuje przysapienie do pozwu,
  kredyt CHF wziety w GE MoneyPolska w 2007,
  sciagnalem dokumenty przygotuje wydruki w weekend.

  T

 5. Robert

  Witam . Posiadam kredyt CHF zaciągnietym w 2006r, w GE money (BPH). Jestem zainteresowany pozwem. Proszę o szczególy, jakie dokumenty ido kiedy mozna składac.

 6. Sylwia

  Witam, jestem zainteresowana przystąpieniem do pozwu.Kredyt w CHF w GE Money Bank (BPH) 11.2007r.Jak dobrze zrozumiałam to umowę powinnam przesłać do kancelarii i co dalej?Mam poczekać na informacje z kancelarii czy są w mojej umowie uchybienia?i dopiero wtedy wysłać wszystkie dokumenty podpisane i po wysyłce dokonać wpłaty?. Proszę o informację,jestem nowa na tym forum.

 7. frankiwbph.pl

  @Sylwia, kroki są dokładnie takie jak napisałaś :)

 8. Sylwia

  Dziękuję ,proszę jeszcze o informację kiedy będzie składany pozew?nie wiem ile mam czasu na złożenie dokumentów:)

 9. Marcin

  Witam serdecznie,
  rozumiem, że wciąż można przystąpić do pozwu?
  Kredyt w CHF z maja 2007 GE Money Bank.

 10. frankiwbph.pl

  @Sylwia – dokładnej daty jeszcze nie znamy. Zgodnie z założeniami przełom stycznia/lutego

  @Marcin – tak cały czas można przystąpić.

 11. Renata

  Witam, podpisałam umowę o kredyt w czerwcu w 2005 roku z bankiem BPH w jednej z placówek w Warszawie. Kilka lat temu ( o ile pamiętam 2007 ) tę placówkę przejął bank PEKAO S.A. co automatycznie spowodowało przejęcie i klientów i ich zobowiązań W związku z tym od tamtej chwili kredyt spłacam w banku PEKAO S.A. proszę o informację czy mój przypadek kredytowy kwalifikuje się do pozwu zbiorowego Banku BPH czy pozew będzie dotyczył tylko grupy klientów z GE Money?
  Z góry dziękuję i pozdrawiam
  Renata

 12. Kasia

  Witam,

  Ja również spłacam kredyt w Pekao SA (został zaciągnięty w BPH w 2005 roku), który „odziedziczyłam” po zmarłym ojcu. Czy moja sprawa kwalifikuje się do tego pozwu?

 13. Nika

  Witam, jestem zainteresowana dołączeniem do pozwu czy jeszcze jest taka możliwość? Kredyt we CHF GE Money z 2007 r.

 14. Karola

  Witam, jestem zainteresowana tym pozwem, czy jeszcze jest możliwość dołączenia? Kredyt refinansowy we CHF – GE Money z 2008 r.

 15. Iwona

  Witam, jestem zainteresowana tym pozwem, czy jeszcze jest możliwość dołączenia? Kredyt refinansowy w złotych indeksowany kursem – GE Money z 2007 r.

 16. czy ktoś wie jakie sa realne koszta wniesienia pozwu całkowite do rozprawy?

 17. Robert

  Witam, jestem zainteresowana tym pozwem, czy jeszcze jest możliwość dołączenia? Kredyt refinansowy w złotych indeksowany kursem – GE Money z 2009

 18. urszula

  Witam. Również mam kredyt wzięty w BPH obecnie PEKAO SA. czy mogę przystąpić do pozwu

 19. Pawel / Krakow

  Witam,

  tez jestem chetny do przystapienia, kredyt w GE Money, styczen 2007, do kiedy jeszcze mozna?

  pozdrawiam

 20. piot

  Chce przystapic do pozwu zbiorowego. Jak uruchomic procedure skladania dokumentow..
  Pozdrawiam piotr skarbimierz

 21. katarzyna

  Witam mam pytanie czy jeśli bank uzna umowy za nieważne to czy będzie chciał spłaty nagle całego kredytu????? bo to będzie tragedia !!!!! liczę na szybką odpowiedź.

 22. Witam .Również jestem zainteresowany pozwem zbiorowym przeciw bankowi BPH . Proszę o bliższe informacje w jaki sposób to wykonać. Pozdrawiam

 23. frankiwbph.pl

  Można cały czas przystępować do pozwu w ramach pierwszej grupy, jeżeli chodzi o sposób dołączenia to wszystko jest napisane w powyższym wpisie.

 24. count

  gdzie bierzecie kredyt, żeby pokryć zobowiązania wobec kancelarii? ;)

  przepraszam, ale ja bym chętnie przystąpił, ale nie przy takiej małej grupie i nie przy takich kosztach wynagrodzenia. Proszę odwleczcie jeszcze sprawę i renegocjujcie umowę po ustaleniu całkowitej liczby „członków grupy” bo 12% kosztów od osoby to przegięcie, zwłaszcza, że to będzie szło od wzorca…

  na stronie głównej pisze że 405 osób jest zainteresowanych ale chyba tylko ok 300 ma odrobinę rozsądku.

 25. PP

  Zgadzam się z „Count”, koszta pozwu są wysokie wg cennika oraz ewentualne przyszłe ustalone sądownie – Uważam, że należy włączyć do pozwu większą rzeszę uczestników. Może ma ktoś posiada inf. szacunkową ilu jest frankowiczów zadłużonych w BPH czyli potencjalnych uczestników – Należy w jakiś sposób do nich dotrzeć może przez prasę, nie wszyscy korzystają biegle z internetu. Przystąpiłbym chętnie ale przy większej rzeszy uczestników i niższych kosztach – renegocjujcie cennik !

 26. Kryz

  Nie znajduję Waszego profilu na facebooku. Nie ma? Moim zdaniem w sytuacji, gdy koszt zależy od liczby uczestniczących w pozwie, profil na fejsie byłby bardzo pomocny w promocji inicjatywy.

 27. Zeb

  Zgadzam się z przedmówcą (Count). Czy ktoś czytał Umowę, w szczególności paragraf 4 ?

 28. ZG

  Dzień dobry, kompletuję wszystkie dokumenty w celu przyłączenia się do protestu. Mam pytanie, kredytobiorcami jesteśmy w trzy osoby, moim zdaniem: komplet umowa, aneksy oświadczenie przystąpienia do grupy, umowa zlecenie, formularz zgłoszeniowy pozwu, wypełnić w 1 egzemplarzu za wszystkie osoby ze wszystkimi podpisami tylko pełnomocnictwo daje każdy z nas odrębnie. Proszę o informację.
  Z poważaniem Zofia Grabska

 29. frankiwbph.pl

  @ZG wystarczy, że jeden z kredytobiorców podpisze dokumenty – nie ma potrzeby, aby każdy z kredytobiorców składał podpis.

 30. HANNA

  Jestem zainteresowana przystąpieniem do grupy. Kredyt w GE MONEY BANK (BPH) wzięty w lutym 2008 roku . Jestem w trakcie kompletowania dokumentów.
  Pozdrawiam

 31. Marek de Rozprza

  Czy można przystąpić do pozwu zbiorowego jeżeli umowa z BPH została już wypowiedziana, mieszkanie oszacowane ale nie ma jeszcze terminu licytacji?

 32. I.G.

  Jestem zainteresowana przystąpieniem do pozwu zbiorowego. Kredyt wzięłam w listopadzie 2007 w GE MONEY BANK /BPH.Proszę o informację jakie dokumenty skompletować i jakie są koszty z tym związane.
  Pozdrawiam.

 33. greg

  Jestem zainteresowany. Może jeszcze raz określić koszty bo obecnie są wysokie. Kompletu je dokumenty

 34. Elżbieta

  Proste – opublikujcie u siebie na fejsbukach link do strony dla zainteresowanych i na pewno mnóstwo chętnych się znajdzie. A czy ja mogę jeszcze przystąpić? Napisałam na kontakty, ale nie dopisałam: w 2004 roku wzięłam kredyt w złotch, w 2006 roku przekwalifikowali mi go na franki. Byłam i jestem w BPH – u nas na wsi BPH został.

 35. Jestem pelnomocnikem kredytobiorcow /dzieci/w ich imieniu bralem kredyt w roku 2007.
  Mam nadal pelnomocnictwo notarialne.Dzieci przebywaja za granica.
  Czy moge wystepowac w tym sporze z BPH /Kiedys GE Money Bank/

 36. J23

  rowniez jestem zainteresowany dolaczeniem do pozwu . Klient frankowy GE Money Bank rok 2007 (obecnie BPH )

 37. Dariusz

  A co z tymi,którzy płacili poprzez kantory internetowe i one ustalały spread na franku?

 38. aga

  Bardzo chętnie się dołączę. Czekam na większą grupę ze względu na koszty. Mam nadzieje na informacje zwrotna w przypadku zmiany cennika

 39. MADZIA

  Hej ja rowniez bym chciała dołaczyc do pozwu

 40. Witam,
  Potrzebuję informacji, czy jest gdzieś organizowany protest zbiorowy dotyczący umów kredytowych w CHF.
  Kredyt był wzięty w Banku GE Money, przeszedł do BPH, tam później był podpisany aneks na zmianę zabezpieczenia kredytu, gdzie wciśnięto mi do podpisania oświadczenie, że znam ryzyko, w przeciwnym wypadku nie mogłabym zmienić zabezpieczenia.
  Czy jest gdzieś ktoś, kto przeczytałby moją umowę i wspomniany aneks i ocenił, czy jest możliwość walczenia i wygrania z bankiem BPH?

 41. Aleksja

  Też bym chętnie dołączyła do pozwu, ale skąd wziąć na to pieniądze. Już na ratę nie wystarcza, a co dalej?

 42. mcd

  Witam,
  Również chętnie przystąpię do pozwu – kredyt w CHF GE Money obecnie BPH. Opłata obecnie rzeczywiście jest wysoka.

 43. Przemysław Walerjan

  Witam. Próbowałem przesłać skan umowy na mail frankiwbph@law24.pl, ale skrzynka odrzuca. Czy jest jakiś alternatywny adres?

 44. Chciałem przesłać umowę kredytową celem weryfikacji, czy się kwalifikuję na adres (frankiwbph@law24.pl).

  Niestety otrzymuje zwrot wiadomości z informacją:
  Delivery to the following recipient failed permanently:

  frankiwbph@law24.pl

  Technical details of permanent failure:
  Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain law24.pl by law24.pl. [89.161.162.126].

  The error that the other server returned was:
  552 5.2.2 User mailstore exceeded quota limit (-1 free, 5271425024 used, 5242880000 quota)

 45. frankiwbph.pl

  Jak widać skończyło się miejsce na skrzynce mailowej kancelarii – widocznie bardzo dużo umów schodzi. Proszę spróbować jutro/pojutrze do tego czasu osoby z kancelarii powinny zwolnić miejsce na kolejne dokumenty.

 46. Jolanta

  Chcę również przystąpić do pozwu. Kredyt z 2007 roku. W jedności siła, w to wierzę.
  Jolanta

 47. Mam szybkie pytanie. Czytam sobie komunikaty o wynagrodzeniu kancelarii i do końca nie wszystko rozumiem.
  Jestem zainteresowany wzięciem udziału w pozwie (kredyt GE lipiec 2006 Indeksowany CHF) ale chciałbym wiedzieć:
  1) Jakiego rzędu koszty muszę sobie zarezerwować na czas trwania rozprawy (pada informacja 490PLN ale wydaje mi się, że z załącznika wynagradzania może to być więcej – dodatkowe opłaty itp). Załóżmy, że w pozwie będzie 150 osób i będę w I grupie
  2) Jakiego rodzaju koszty mnie czekają po zakończeniu sprawy (na rzecz kancelarii, sądów) zakłądając,
  a) ze jest wygrana i jak bank wyliczy moje saldo zadłużenia po 6 latach spłaty kredytu?
  b) jest przegrana przez pozywających
  3) Czy bank po przegranej (bank przegrywa) sprawie może od tak wypowiedzieć mi umowę mówiąc, że w tym momencie jest ona dla niego nieopłacalna ?
  4) Jakie oprocentowanie oraz marża będzie po ewentualnej wygranej

  Byłbym wdzięczny odpowiedź

 48. ek

  też byłabym zainetresowana przystąpieniem, chociaż potrzebuję więcej szczegółów. Na początek czekam na odpowiedź dla mojego poprzednika. Mam kredyt w BPH z 2006 roku

 49. Anna

  jestem także zainteesowana pozwem ,mam kredyt we CHF GE Money obecnie BPH .

 50. ywonka73

  Napisałam o chęci przystąpienia do pozwu niestety zero odpowiedzi
  Czy to jeszcze funkcjonuje????????????????????????

 51. frankiwbph.pl

  Oczywiście, że funkcjonuje – wszelkie informacje o tym w jaki sposób można przystąpić są opisane na samej górze (wpis).
  W celu wyjaśnienia szczegółów zapraszam na forum – tematy kosztów są tam dokładnie opisane i można znaleźć odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

 52. AnnaJ

  Kredyt GE Money z 2006 roku. Chciałabym uzyskać wiecej informacji na temat możliwego wygrania sprawy, a takze dołączyć do pozwu.

 53. X-man

  Sic! Mam kredyt w dawnym BPH we franku od 2005/06 chyba jeszcze. Z chęcią bym się poszarpał z nimi, bo spready mają wyjątkowo wesołe o fakcie zachwalania i namawiania na franka już nawet nie chce mówić jak brałem był po 2.62 o ile dobrze pamiętam w dniu podpisu umowy i ostatnie zdanie pani z BPH – „….ooo dobry kurs ma dziś dla państwa wysoki z takiego to raczej już nie może dużo wzrosnąć prędzej spadnie” Szkoda że dyktafonu nie miałem. No ale cieszyłem się że mieszkanko będzie dla rodziny.
  Jednak jak patrze na warunki umowy z tą kancelarią to mają tam więcej kosztów poukrywanych w punktach umowy niż kilkudziesięciu stronicowa umowa z BPH o hipotekę. :D
  Litości panowie prawnicy…

  „Członek Grupy jest zobowiązany uiścić kwotę wynagro
  dzenia ryczałtowego w wysokości 195,12 PLN
  z doliczeniem VAT 23 %, tj. 240 PLN brutto
  tytułem wynagrodzenia za I. instancję, II instancję
  oraz
  postępowanie ze skargi kasacyjnej.
  Do wynagrodzenia ryczałtowego dolicza się ryczałt a
  dministracyjny w kwocie 203,25 PLN z
  doliczeniem VAT 23 %, tj. 250,00 PLN brutto za I in
  stancję, II instancję oraz postępowanie ze skargi
  kasacyjnej.
  3.
  Gdy łączna liczba Członków Grupy będzie niższa niż
  901, do wynagrodzenia ryczałtowego opisanego
  w pkt 2 dolicza się wynagrodzenie dodatkowe w wysok
  ości zależnej od łącznej liczby Członków
  Grupy:
  – od 801 do 900 Członków Grupy – 40,65 PLN z dolicz
  eniem VAT 23 %, tj. 50 PLN brutto,
  – od 701 do 800 Członków Grupy – 81,30 PLN z dolicz
  eniem VAT 23 %, tj. 100 PLN brutto,
  – od 601 do 700 Członków Grupy – 121,95 PLN z dolic
  zeniem VAT 23 %, tj. 150 PLN brutto,
  – od 501 do 600 Członków Grupy – 158,54 PLN z dolic
  zeniem VAT 23 %, tj. 195 PLN brutto,
  – od 401 do 500 Członków Grupy – 199,19 PLN z dolic
  zeniem VAT 23 %, tj. 245 PLN brutto,
  – od 301 do 400 Członków Grupy – 239,84 PLN z dolic
  zeniem VAT 23 %, tj. 295 PLN brutto,
  – od 201 do 300 Członków Grupy – 280,49 PLN z dolic
  zeniem VAT 23 %, tj. 345 PLN brutto,
  – od 101 do 200 Członków Grupy – 321,14 PLN z dolic
  zeniem VAT 23 %, tj. 395 PLN brutto.
  […]8.
  W przypadku zawarcia ugody Kancelarii przysługuje d
  odatkowe wynagrodzenie ryczałtowe w
  wysokości 1000 PLN z doliczeniem VAT 23 % od każde
  go członka grupy, płatne w terminie 7 dni od
  dnia podpisania ugody. „

 54. Aga Z

  Dzień dobry,

  Kilka osób zapytało czy osoby które wzięły kredyt w bph a następnie zostały sprzedane do PKO moga dołączyć do grupy.
  Na forum nie znajduję odpowiedzi, bardzo prosze o informację – gdyż jesteśmy w analogicznej sytuacji.

  Nie znajduję też żadnego numeru telefonu gdzie można ewentualnie dopytać.

  z góry dziękuję za informację
  AZ

 55. Marcin

  Jestem zainteresowany przystąpieniem do pozwu zbiorowego.
  Ale umowa z kancelaria to rzeczywiście jak pisał ktoś powyżej godna umowy kredytowej Banku , Który ma być pozwany. Panowie Prawnicy coś sporo tych opłat za podobna sprawę z PEKAO koszt łączny to ok.1550 zł płatne wg zasady 50% przed procesem i 50% po wygranym procesie.

 56. Wiktor

  Jestem zainteresowany dołączeniem do pozwu, jednakże opłaty są mocno skomplikowane, prosiłbym o bardziej klarowane stanowsko ile płatne przed procesem a ile po.

 57. Wiktor

  Jestem zainteresowany dołączeniem do pozwu, jednakże opłaty są mocno skomplikowane, prosiłbym o bardziej klarowane stanowsko w sprawie.

 58. Ewa

  Witam!
  Również chciałabym przyłączyć się do pozwu……..
  Pozdrawiam i proszę o wskazówki

 59. Ewa

  Czekam na informacje drogą mailową.

 60. Agata

  Witam, a co z tymi co płacili przez kantory internetowe?

 61. polkapolka

  to ile to w końcu będzie kosztowało? mnie się nie chce liczyć. już próbowałam przeliczyć propozycję KNF i teraz jeszcze to…. nie można podac po prostu kwoty końcowej?

 62. piotr

  Jestem zainteresowany przystąpieniem do pozwu. Jak to zrobić i ile mnie to będzie kosztowało. Proszę o informacje.

 63. Martin

  Witam,
  Wziąłem kredyt w BPH/Ge Money w 2007 roku. Czy można jeszcze dołączyć się do pozwu zbiorowego?

 64. witam
  Chcę przyłączyć się do pozwu zbiorowego. Proszę o dalsze wskazówki.

 65. miron

  Zapisy umowy o ograniczeniu i wyłączeniu odpowiedzialności stanowią klauzule niedozwolone.

 66. Maciek

  takie coś jeszcze jest , ja jestem coraz bliższy tej opcji:
  http://www.ks-legal.pl/pl/aktualnosci/166
  przynjamniej koszty są jasno określone

 67. martas

  tez zamierzam przystąpić do pozwu

 68. hans

  Mam kredyt w CHF z 2007 r. z GEMB teraz BPH. Chciałbym się przyłączyć i proszę o info czy teraz jest to bezpłatnie z uwagi na: „Uczestnictwo Powiatowego Rzecznika Konsumentów Pana Tadeusza Bobryka jako reprezentanta naszej grupy zwalnia nas z opłaty sądowej 100 000 zł.
  W przeciwnym przypadku jako grupa musielibyśmy ponieść te koszty, które przy naszej aktualnej sytuacji byłyby zabójcze dla naszych portfeli.
  Dlatego tym bardziej dziękujemy, że Pan Tadeusz podjął się działania w naszym wspólnym celu!”

 69. frankiwbph.pl

  @Hans, zgodnie z zacytowanym teksem będziemy zwolnieni z opłaty sądowej, pozostałe koszty pozostają bez zmian.

 70. Justyna

  witam, mam kredyt w CHF z 2007r, chcę dołączyć do pozwu, proszę o info

 71. Domis

  Jaki jest status porozumienia z Rzecznikiem? Czy to już jest zamknięte i jest reprezentant czy sprawa jest w toku?
  Czy można dowiedzieć się ile osób aktualnie już przystąpiło (podpisane umowy) – to pozwoli oszacować koszty w bardziej czytelny sposób.

 72. frankiwbph.pl

  @Domis – wystarczy przejść na stronę główną i przeczytać ostatni wpis ;)

 73. Iga

  Pozew nie jest bezpłatny – udział Rzecznika w pozwie zwalnia nas jedynie z opłaty sądowej. Koszty kancelarii pozostają takie jak w umowie.

 74. Iga

  Wszystkie koszty przedstawione są tutaj na forum:
  http://www.frankiwbph.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=112
  (Trzeba się na tym forum zarejestrować jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił)

 75. Justyna

  Witam, mam wątpliwości co do opłat, bo jak rozumiem kwota 490 zł to początkowa płatność. Natomiast w zasadach wynagrodzeń kancelarii jest dużo innych opłat. czy ktoś podpowie jak je rozumieć ? Na jaką kwotę całkowitą można się przygotować ?

 76. Witam ja również rozważam przyłączenie się do pozwu

 77. Marcin

  Szczerze – przystąpiłbym, ale ni w ząb nie potrafię oszacować ile mnie to „przystąpienie” będzie kosztować :\

 78. ak

  A jezeli moja umowa nie bedzie sie nadawac to jaki bedzie koszt takiej konsultacji?

 79. frankiwbph.pl

  @AK – nie ma żadnych kosztów związanych z weryfikacją umowy pod kątem przyłączenia do pozwu.

 80. Piotr

  Witam.
  Zaciągnąłem w roku 2001 kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w GE Money Banku. Kredyt był nominowany do EURO i spłacany po kursie NBP. W 2005 roku GE Money Bank zaproponował swoim klientom przewalutowanie kredytu na CHF. Został sporządzony aneks do umowy, kredyt przeliczony i indeksowany do CHF. Harmonogram spłat miał być spłacany od tej pory według tabeli kursu walutowego GE. Następnie w wyniku „fuzji” GE oraz BPH ten ostatni przejął klientó GE, kurs spłaty odbywał się według tabeli kursowej BPH. Od tej pory spłacam kredyt w PLN po kursie banku BPH , ponieważ tak narzucił mi bank.
  Czy jest ktoś w podobnej do mnie sytuacji?
  Czy wobec powyższego mogę występować we wspólnym pozwie zbiorowym razem z innymi?
  Jak inaczej mogę dochodzić swoich praw?
  Pozdrawiam serdecznie. Piotr

 81. Zeliba

  Widze ze koszty beda bardzo wysokie. I sa one podobnie nieprzewidywalne, jak w mojej umowie z bankiem, ktora wlasnie chcialbym zaskarzac :)
  Trudno zrozumiec jaka moze byc „kwota roszczenia”; jesli cala umowa mialaby byc uznana za niewazna (o co sie wnioskuje w pozwie) to kwota roszczenia bylaby zapewne zblizona do kwoty calego kredytu i placenie 6% lub 12% od tej kwoty na rzecz Kancelarii wydaje mie sie co najmniej przesadzone.

  Coz, obecnie doi mnie bank, chyba nie zaryzykuje dojenia przez kolejne podmioty. Chetnie przylaczylbym sie do pozwu, ale na przystepnych, jednoznacznych i przewidywalnych kwotowo warunkach.

 82. tomalik

  Według mnie kwota roszczenia to różnica między kwotą zapłaconą bankowi do tej pory a kwotą wyliczoną jakby kredyt był brany w złotówkach z oprocentowaniem równym marża z umowy + libor3m. W przypadku kredytu na ok. 500 tys. PLN (ok. 230 tys. CHF) ta różnica wychodzi mi ok. 60 tys. PLN (nie uwzględniam tu ewentualnych roszczeń od niesłusznie naliczonych opłat za niski wkład własny). Wtedy 6% od tego to ok. 3,6 tys. PLN Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

  W przypadku unieważnienia umowy nie będzie pozwu o zapłatę, a więc i opłaty 6%. Trzeba będzie zwrócić bankowi różnicę między kwotą kredytu w złotych, a tym co zostało do tej pory zapłacone bankowi.

  Pozdrawiam

 83. bartek

  Czy wysyłając jutro dokumenty będzie mozna jeszcze przystąpić do pozwu?
  Czy liczy sie data stempla pocztowego?

 84. AnnaJ

  Koncze wypełniac dokumenty i mam zamiar wysłac je jutro kurierem.
  mam pytanie :umowę o kredyt zawarłam w 2008 jako osoba rozwiedziona z rozdzielnością majątkową .
  Rok temu wyszłam za mąż., status normalny (wspólność majatkowa od grudnia 2014) – czy obecny mąż ma podpisywac dokumenty? Czy wogóle jest osobą „zaangazowaną” w temat?

 85. Iga

  1. Nie liczy się data stempla, tylko kiedy papiery dotrą.
  2. Pytanie o męża trzeba zadać kancelarii telefonicznie.

 86. Bartek

  Dostalem potwierdzenie, z Kancelarii że liczy się data stempla pocztowego…

 87. Iga

  To nawet lepiej. Może jeszcze dziś kilka osób się zdecyduje.

 88. Maciek

  Ja już dzisiaj nie dam radę wysłać, a chętnie bym dołączył. Czy są możliwości założenia drugiej grupy pozwu? Pewnie jest to kwestia ilości osób, więc ile ludzi musi się zebrać aby stworzyć drugą grupę?

 89. Iga

  Po złożeniu pozwu w sądzie będzie można się dalej przyłączać do naszego pozwu: tylko to będzie w ramach tak zwanej II grupy. To będzie ten sam pozew, ten sam wyrok, te same koszty, tylko procent od kwoty roszczenia (należny kancelarii za wygraną) będzie większy: zamiast 6%, będzie 12%.

 90. Bogna

  Kancelaria postanowiła zwolnić nas z dodatkowego wynagrodzenia 6/12 %, poza tym już teraz umowę z kancelarią podpisało ponad 400 osób, a to wszystko sprawia, że koszty znacznie maleją. Miejmy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej!

 91. EWA

  Jestem również zainteresowana zbiorowym pozwem, czy aby przystąpić to II grupy, powinnam już teraz wysłać wymagane dokumenty?

 92. mc

  Witam posiadam kredyt zaciągnięty w GE Money Bank S.A.( przejęty przez BPH ) udzielony w zł polskich indeksowany kursem CHF wg kursu kupna waluty przez Bank , następnie saldo walutowe przeliczane jest dziennie na złote polskie wg kursu sprzedaży waluty. Proszę o informację czy przygotowujecie pozew zbiorowy , jaki może być jego skutek w kontekście wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 9.marca 2015 roku . Chciałabym powalczyć i móc przystąpić do pozwu zbiorowego, jeśli Państwa dalej w tych poczynaniach widzą sens.
  Proszę także o koszty, zbieram materiały do pozwu.

 93. hariss

  Witam !

  czy pozwy są jeszcze aktualne?

 94. Luaksz Bargielowski

  Czy ktos moze wyjasnic wreszcie zasady rozliczania sie? Na stronie sa stare wersje umow a Kancelaria wysylala wiadomosc ze zrewidowanym cennikiem (bez procentowego wynagrodzenia). Jak mam jednak przystapic skoro umowy sa nieaktualne? Brak informacji i odpowiedzi na email. Lukasz

 95. Hewa

  Witam, jestem zainteresowana pozwem zbiorowym w II turze . Mam prośbę ,czy ktoś może przybliżyć koszty takiego pozwu? Proszę o odpowiedz .
  Z poważeniem Ewa

 96. QPIMAN

  bardzo się ucieszyłem jak znalazłem informacje w Forbes’ie o tym ze Pan Leszek Kmiecik we wspólnym pozwie przeciwko BPH będzie walczył o rozwiązanie korzystne dla „frankowiczów”
  tylko na moje oko to rozwiązanie to będzie korzystne tylko i wyłącznie dla kancelarii która ma nas (frankowiczów z bph) reprezentować
  ONI CHCĄ NAS JESZCZE BARDZIEJ ZŁUPIĆ NIŻ BPH
  prawdopodobnie nigdy nie słyszeli albo nie chcieli słyszeć o SUCCESS FEE
  jedna wielka ściema
  chcą tylko wydymać wydymanych

 97. stefania

  Proszę o informację:
  1) czy można jeszcze przystąpić do II grupy?
  2) czy w pierwszym etapie przysłać do Państwa tylko umowę z bankiem a pozostałe dokumenty dopiero po weryfikacji?
  3) czy będzie dostępna umowa określająca wynagrodzenie ryczałtowe z Kancelaria? W tej chwili dostępna jest nieaktualna wersja?

 98. Kot

  Czy udało się coś uzyskać do tej pory, .. I grupa ??
  Na jakim jest etapie?

 99. nie przeczytałam jeszcze wszystkich wpisów , ale czy mogę jeszcze przystąpić do pozwu .pozdrawiam

 100. wandi

  Czy można jeszcze przystąpic

 101. Grażyna P.

  Witam. W związku z tym, że ostatni wpis na forum jest z 22 grudnia 2015 r. mam pytanie czy nadal istnieje możliwość przystąpienia do pozwu zbiorowego w drugiej grupie. Ponadto proszę o informację odnośnie kosztów finansowych należnych kancelarii. Jednocześnie proszę o wyjaśnienie:
  – czy kancelaria w postępowaniu sądowym będzie domagała się tylko zwrotu kosztów z tytułu niesłusznie pobieranego przez BPH spreadu i w związku z tym unieważnienia umowy w całości bądź w części,
  – czy postępowanie przed sądem dotyczyć będzie również zwrotu środków z tytułu nieprawidłowo obliczanych przez bank kursów CHF.
  Proszę o odpowiedź ponieważ uzależniam od tego przystąpienie do pozwu zbiorowego.

 102. Jerzy

  Dzień dobry,
  czy sprawa wciąż jest aktualna?

 103. Martyna

  Tak sprawa jest wciąż aktualna. Kancelaria nadal zbiera chętnych do 2 grupy pozwu. Pierwsza sprawa wyznaczona jest na październik

 104. Mariusz

  Witam czy nadal mozna się przyłączyć do drugiej grupy pozwu zbiorowego przeciwko BPH (dawniej GE Money Bank) jestem zainteresowany? Proszę o kontakt mario-s@o2.pl.

 105. LIDIA

  Witam,
  Ja również jestem zainteresowana przyłączeniem do pozwu zbiorowego przeciwko BPH (dawny GE Money Bank).
  Proszę o informacje lub kontakt na mój adres

 106. Kosciuk

  Witam
  Ja rowniez chcialbym przylaczyc sie do pozwu. Uprzejmnie prose o informacje

  Patryk

 107. Małgorzata Bednarek

  Witam,

  Ja również chciałąbym się przyłączyć do pozwu. Proszę o informacje.

  Gosia

 108. Katarzyna

  Witam,
  chciałabym przystąpić do drugiej grupy.
  Czy można jeszcze?
  Kredyt w GeMoney BAnk, 10 lat mija w listopadzie. Czy powinnam szybko złożyć zawezwanie do próby ugodowej? Proszę o informacje.

  Pozdrawiam
  Katarzyna

 109. Grzegorz

  Dobry wieczór,

  Jestem klientem BPH (kredyt w CHF – 2003, od początku do dziś w BPH, nie GE i nie PEKAO). Czy mogę przyłączyć się do pozwu?

  Jeśli na takie pytanie była już odpowiedź, to przepraszam i proszę o jej wskazanie.

  Pozdrawiam,
  Grzegorz

 110. Małgorzata Bednarek

  Dzień dobry,

  Wysłałam zapytanie czy nadal można się przyłączyć do pozwu ale nie otrzymałam odpowiedzi.

  Czy to jest już nie aktualne?

  Z poważaniem

  Małgorzata

 111. Z

  Szanowni…

  naliczyłem 2 fora, z czego jedno z dostępem po weryfikacji, ta strona, portal FB, byś może coś jeszcze – gdzie jest centrum?

 112. Kaarina Skurtys

  ja rowniez chcialabym sie przylaczyc – czy jest jeszcze taka szansa ? bede wdzieczna za informacje, dziekuje slicznie,

 113. Grzegorz

  Wszystko aktualne – proszę postępować zgodnie z punktami 1-3 na samej górze strony.

 114. Olga

  Witam, czy można przyłączyć się jeszcze do pozwu?

 115. Jurek Sekuła

  Jestem również zainteresowany przystąpieniem do pozwu.Ale proszę mi wybaczyć po tych wieloletnich doświadczeniach opisów finansowo-prawnych , Ja Proszę czy Kancelaria może nam jasno przedstawić koszty swojej reprezentacji tzn. za wygraną walkę dajesz ” tyle” a za przegraną” tyle” lub inaczej przedstawić symulację dla 800 czy 1000 członków grupy , tak wziąłeś kredyt przeliczony na 50 tyś franków to zapłacisz „tyle” a na 200 tyś franków to będzie „tyle”, czy to pytanie jest głupie czy takie trudne. Pozdrawiam Wszystkich na forum życząc szczęśliwego zakończenia tego oszustwa.

 116. frankiwbph.pl

  najlepiej wejść na forum i w temacie „DLA NOWYCH NA FORUM” są opisane koszty krok po kroku.

 117. Marek Kogutowski

  kredyt w GM 2006 rok czy można jeszcze przystąpić do pozwu ?

 118. Słoneczko

  Chce dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko BPH? Jakie są warunki? Jaka opłata.

 119. Edward

  Chcę dołączyć do pozwu. Jakie warunki i opłaty?

 120. Bożena

  witam, czy jeszcze mogę przystąpić do pozwu ? będę wdzięczna za odpowiedź.

 121. Joanna

  Witam,czy można jeszcze przystąpić do pozwu zbiorowego przeciwko Bph

 122. Anna

  Witam ,czy można przystąpić do pozwu zbiorowego przeciw BPH

 123. Katarzyna

  Dzien dobry, czy jesli spłaciłam całość kredytu przed terminem to rowniez moge dołączyć do pozwu zbiorowego?
  Z gory dziękuje za odpowiedz.

 124. Izabella Mróz

  Jak przystąpić .Proszę o instrukcję.

 125. frankiwbph.pl

  Wystarczy przeczytać wpis, pod którym zostawiła Pani komentarz :)

 126. Zawarliśmy umowę z bankiem GE Bank Mieszkaniowy S.A. 24.12.2003r. Czy jest możliwość dołączenia do pozwu zbiorowego ? Potem GE był BPH a obecnie to chyba Alior?

 127. frankiwbph.pl

  Wszystko zależy od samej umowy. Proszę wysłać skan do analizy na adres mailowy kancelarii.

 128. Maja

  Witam,
  czy mogę jeszcze przystąpić do pozwu zbiorowego? mam kredyt CHF z 2007 r w BPH – dawny GM Mony Bank ?

 129. Agata

  Chciałabym przystąpić do pozwu zbiorowego, czy jest to jeszcze możliwe? Kredyt we frankach zaciągnęłam w 2006 roku w GE Maney Banku na 20 lat

  Pozdrawiam serdecznie Agata

 130. Mariusz

  Witam.
  Chciałbym uzyskać informacje na jakim etapie jest sprawa pozwu zbiorowego pierwszej grupy i jeżeli się zdecyduję, to czy mogę jeszcze przystąpić do pozwu zbiorowego do drugiej grupy. Jednocześnie proszę o informacje:
  – jakie konkretne roszczenia zastaną skierowane wobec banku,
  – jakie koszty i na jakim etapie poniosę po przystąpieniu do pozwu?
  Proszę o odpowiedź, ponieważ uzależniam od tego przystąpienie do pozwu zbiorowego.

 131. Marcin

  Jak długo czeka się na odpowiedź kancelarii prawnej?
  Pierwszego maila wysłałem 11 grudnia, drugiego 1 stycznia i zero odzewu :(

 132. Klusek

  Czy jest możliwość przystąpienia do II -ej grupy pozwu zbiorowego i jakie trzeba spełnić warunki.

 133. Radosław

  Witam. Czy pozew nadal aktualny? I co jak przez te lata mam tylko umowę, nie mam aneksów?

 134. Iwona

  Chciałabym przystąpić do pozwu zbiorowego. Czy jeszcze istnieje taka możliwość?
  Kredyt w 2007 roku w GE Money Banku mocno uwiera mój portfel. Proszę o informację o całkowitych kosztach jakie muszę ponieść. Nie mam wiedzy na temat przedawnienia roszczeń – proszę o informację.:)

 135. Janusz

  Czy można jeszcze przystąpić do pozwu.Proszę o odpowiedżJ

 136. Ewa

  Witam,
  czy można jeszcze przystąpić do pozwu grupowego?

 137. Radosław

  2 lata od pierwszych przystąpień do pozwu zbiorowego. Czy sprawa jest w toku ? Czy wciąż można się dołączyć ?

 138. Bronia

  Witam czy mozna jeszcze przystąpić do pozwu grupowego

 139. Bronia

  Witam w 2005 r.zaciagnełam kredyt w GE-money Banku splacam juz 12 lat a dług dalej rośnie.Czy jest szansa do przystapienia do IIgrupy pozwu grupowego,Proszę o informację

 140. Zainteresowany przystąpieniem do II grupy

 141. ANNA

  Witam, też chciałabym się przyłączyć

 142. Tomek

  Witam
  Również chciałbymprzystapic do II grupy

 143. Paweł

  Chciałbym przystąpić do pozwu i jakie są warunki?

 144. kinka

  Rząd chce w najbliższym czasie skrócić okres przedawnienia długów. Rykoszetem dostać mogą osoby, które chciałyby
  odzyskać pieniądze np. za źle naliczony spread.
  Zakładając, że klient chciałby dochodzić od banku zwrotu różnicy między zawyżonymi a należnymi ratami kredytu, obecnie może się jej domagać nawet z okresu dziesięciu lat wstecz – uważa mec. Marcin Bartnik.

  Jak dodaje, wprowadzenie zmian proponowanych przez resort sprawiedliwości spowoduje, że ten okres skróci się do sześciu lat. – Banki z pewnością będą wykorzystywać zarzut przedawnienia w sądach i paradoksalnie po wprowadzonych zmianach sądy będą brały ten zarzut pod uwagę z urzędu.
  Kiedy kancelaria składa kolejny pozew do sądu przeciwko BPH@

 145. kinka

  Czy można jeszcze przystąpić do pozwu grupowego? Kredyt zaciągnięty w 2007roku.

 146. DanielD

  Poszukuje regulaminów do umowy kredytowej zawartej w sierpniu 2005 (GE money). Czy wiecie gdzie można je zdobyć?

 147. Robert

  sprzedałem mieszkanie i spłaciłem kredyt w 2015r. po 9 latach płacenia. Czy też mogę ubiegać się zwrot spreadu ?

 148. ewa

  Czy nadal mozna przystąpić do pozwu? mam kredyt z 1.10 2007 roku

 149. Marzena

  Czy można jeszcze przystąpić do pozwu grupowego? Kredyt z 2008 roku?

 150. Ewa Magnowska

  Witam. Jestem zainteresowana przystąpieniem do pozwu zbiorowego. Kredyt został mi przyznany przez GMB w 2005 roku. W tej chwili spłacam go w Alior Banku, a wcześniej BPH. Nie mam żadnych aneksów, dosłownie nic. Proszę o informację odnośnie kosztów na jakie muszę się przygotować przystępując do pozwu zbiorowego i informacje w jaki sposób mam to zrobić.

 151. Magda

  Dzień dobry. Jestem zainteresowana przystąpieniem do pozwu zbiorowego. Umowę kredytową mam zawartą w GE Money Bank w 2008- teraz bank BPH.

 152. Mariusz Radyk

  Czy nadal mozna przystąpić do pozwu? mam kredyt z 23.04. 2007 roku

 153. Robert

  jak można się skontaktować z kancelarią ?
  Czy ktoś odpisuje na pytania ?
  Czy można się jeszcze przyłączyć do pozwu zbiorowego?

 154. Mariola

  Dzień dobry. Jestem zainteresowana przystąpieniem do pozwu zbiorowego. Umowę kredytową mam zawartą w GE Money Bank w 01 2008- teraz bank BPH.
  Czy można jeszcze przystąpić do pozwu zbirowego?

 155. Dawid

  Witam,
  Pytanie jak ludzi powyżej czy można jeszcze przystąpić do pozwu zbiorowego?

 156. Rafał

  Witam, również chciałbym przystąpić do pozwu. Mam kredyt z września 2007 r. W GE Money Banku.
  Chyba muszę się spieszyć.

 157. Marek

  Witam. Kredyt zaciągnięty w sierpniu 2007. Czy można jeszcze przystąpić do pozwu.

 158. Andrzej

  Dzień dobry. Jestem zainteresowany przystąpieniem do pozwu zbiorowego. Umowę kredytową mam zawartą w GE Money Bank w 2008- teraz bank BPH.Proszę o kontakt.

 159. MIchał

  Witam,
  Również mam problem z kredytem zaciągniętym w CHF w ówczesnym GE MONEY BANKU w roku 2007, chciałbym przystąpić do pozwu. Proszę o informację, czy sprawa się jeszcze nie przedawniła oraz jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku.

 160. Ewa

  Witam,

  Kredyt z 2008 roku w GE MONEY BANKU, chcę również przyłączyć się /przystąpić do pozwu.
  Proszę o informację czy jeszcze jest taka możliwość.

 161. Aga

  Dzień dobry, kredyt z 2004 roku GE Money Bank.. proszę o informację, czy można jeszcze przystąp[ić do pozwu.
  Aga

 162. d.w.

  Dzień dobry , brałam kredyt w 2006roku w GE Money Bank.. proszę o informację, czy można jeszcze przystąpić do pozwu.
  danuta

 163. Ewa

  Proszę o informację, czy można przyłączyć się do pozwu zbiorowego. Brałam kredyt we CHF w 2007r. w banku GE Money / obecnie BPH/ na 30 lat.Jeżeli tak, to co trzeba zrobić.

 164. Anita

  Proszę o informację, czy można przyłączyć się do pozwu zbiorowego. Brałam kredyt we CHF w kwietniu 2007r. w banku GE Money / obecnie BPH.Jeżeli tak, to co trzeba zrobić.

 165. Mariusz

  Proszę o informację, czy nadal można przyłączyć się do pozwu zbiorowego.
  Kredyt we CHF w styczniu 2006 r. w banku BPH s a.

 166. Tomasz Ziętała

  Jestem zainteresowany przystąpieniem do pozwu. Kredyt z 2006 roku.

 167. Darek

  Jestem zainteresowany do przystąpienia do pozwu zbiorowego. Kredyt w CHF 2008r GE Money, obecnie BPH.

 168. jersy

  Proszę o informację, czy można przyłączyć się do pozwu zbiorowego. Brałam kredyt we CHF w kwietniu 2003r. w banku GE Money / obecnie BPH.Jeżeli tak, to co trzeba zrobić.

 169. Bożena

  Zamiast pozwu zbiorowego radzę rozważyć pozew indywidualny. Znacznie szybciej można liczyć na sukces. Cała procedura trwa zdecydowanie krócej. Sama długo zastanawiałam się nad pozwem grupowym. ale ostatecznie przez przypadek trafiłam na mec. Anetę Zaleską z Warszawy, która przekonała mnie, że pozew zbiorowy nie szczęśliwym rozwiązaniem. Już jestem po pierwszym terminie rozprawy w sprawie o odfrankowanie kredytu.

 170. Hubert

  Jestem zainteresowany przystąpieniem do pozwu zbiorowego, szkoda Kancelaria nie oferuje pomocy przy przerwaniu biegu przedawnienia. Musiałbym skorzystać z usług innej kancelarii, której również musiałbym zapłacić za analizę umowy. Jak załatwiliście przerwanie biegu przedawnienia, czy może nie załatwialiście tego?

 171. Małgorzata Luzak

  Witam! Chciałabym przyłączyć się do pozwu zbiorowego, mam kredyt w złotówkach indeksowanych kursem franka, wzięty w 2008 roku w GE MONEY. Proszę o informację, co należy w tym celu zrobić.

 172. Piotr

  Ja również uwazam ze pozwy zbiorowe trwaja zbyt dlugo i zdecydowanie lepiej jest korzystać z pozeu zbiorowego, wiecej info na patrycjab20@o2.pl pozdrawiam

 173. Piotr

  Ja również uwazam ze pozwy zbiorowe trwaja zbyt dlugo i zdecydowanie lepiej jest korzystać z pozwu indywidualnego, wiecej info na patrycjab20@o2.pl pozdrawiam

 174. czy jeszcze można i z kim- skontaktować się w sprawie zbiorowego pozwu frankowiczów?

 175. chmurka

  Proszę poinformować mnie czy jeszcze można przystąpić do zbiorowego pozwu w spr. kredytu z 2006 r. czy nie uległ przedawnieniu?

 176. Diana

  Proszę o informację, czy i z kim można skontaktować w sprawie przystąpienia do pozwu zbiorowego (kredyt z 2017 roku)

 177. Alicja

  Czy ktoś odpisuje na te wszystkie poprzednie pytania??????
  Bo w obecnej chwili coraz więcej „firm”, sp. z o.o. (np.PRIMUS) oferuje na rynku indywidualne prowadzenie spraw za naprawdę duże pieniądze. Mam spłacony w 2015 r kredyt w GE Money (BPH) i szukam uczciwego prawnika który zajmie się sprawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.