Pozew zbiorowy przeciwko BPH złożony !!!

Witam, po dość długiej przewie – niestety sprawy zawodowe nie pozwoliły mi na wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu na aktualizacje informacji na stronie, ale do rzeczy:


Pozew zbiorowy przeciwko bankowi BPH S.A. został złożony w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w dniu 7.03.2015.

W dniu złożenia pozwu na liście było 449 członków grupy. Od tego dnia grupa się powiększyła i aktualnie liczy 521 członków. Na ten moment czekamy na ustosunkowanie się Banku BPH na pozew oraz na decyzję Sądu Okręgowego w Gdańsku.

W związku z tym, że z dniem złożenia pozwu I grupa została zamknięta od dnia 8.03.2015 można się przyłączać w ramach II grupy. Osoby te zostaną dołączone już w trakcie trwania sprawy.

Procedura przyłączania się nowych osób pozostaje bez zmian – jedynie zostały zaktualizowane dokumenty. Poniżej pełna lista aktualnie obowiązujących dokumentów do pobrania:

Warto zauważyć, iż zostały zaktualizowane zasady wynagrodzenia kancelarii – brak w nich rozróżnienia opłat pomiędzy pierwszą, a drugą grupą członków. Dodatkowo został usunięty zapis o konieczności zapłaty % od wartości roszczenia w przypadku zlecenia prowadzenia sprawy indywidualnej w innej kancelarii

Osoby chcące przystąpić do pozwu proszone są o postępowanie zgodnie z opisem na stronie „Jak przystąpić”.

30 wypowiedzi nt. “Pozew zbiorowy przeciwko BPH złożony !!!

 1. Tomek

  Kiedy można się spodziewać kolejnych informacji w temacie pozwu ?

  Pozdr,
  Tomek

 2. frankiwbph.pl

  Aktualnie czekamy na informacje o wyznaczeniu terminu przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Jak tylko otrzymamy taką informację to pojawi się zarówno na tej stronie jak i bezpośrednio na stronie kancelarii.

  Pozdrawiam.

 3. tor-kas

  Witam,
  pomimo starań, nie mogłem znaleźć tej strony, aby się zarejestrować. Proszę podać co mam zrobić, gdyż i ja jestem frankowiczem a dotychczas się nie zapisałem nigdzie. Kredyt wziąłem właśnie w BPH i jak wszyscy mam problemy z jego płaceniem.
  Bardzo proszę o kontakt.
  Jan Kostrzewski tel. 695****53 Toruń

 4. frankiwbph.pl

  Witam,

  w pierwszej kolejności proszę się skontaktować z wybraną przez grupę kancelarią – http://www.law24.pl tam na pewno uzyska Pan wszelkie niezbędne informacje.

  Pozdrawiam.

  PS. Dla Pana bezpieczeństwa ukryłem numer telefonu, który Pan podał w komentarzu.

 5. Irek

  Witam,

  Czy kontaktowała się z Wami (z osobami, które przystąpiły do pozwu) kancelaria w sprawie potrzeby wyliczenia kwoty roszczenia? Informując również o dodatkowym koszcie doradcy finansowego.
  Na tym etapie, kiedy w zasadzie nie wiadomo, czy pozew nie upadnie dodatkowe koszty?

  pozdrawiam,

 6. Marek

  Witam,

  Czy został już wyznaczony termin rozprawy?

  Czy mgoliby Państwo również podać sygnaturę sprawy?

  Z wyrazami szacunku

 7. Krzysztof

  Witam,

  Mam pytanie… Mój kredyt został zaciągnięty w czerwcu 2007 roku. Z tego co mi wiadomo, po 10 latach sprawa zacznie się przedawniać, czyli w czerwcu 2017 roku. Na ten moment nawet nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy o ustalenie niezgodności z prawem klauzul stosowanych w umowach kredytowych. Czy nie powinno się czegoś zrobić, żeby zatrzymać bieg przedawnienia? Proszę o odpowiedź.

  Pozdrawiam

 8. kmieta

  Witam,

  z informacji jakie posiadam to w dniu złożenia pozwu do Sądu okres przedawnienia zostaje wstrzymany.

  Pozdrawiam.

 9. Krzysztof

  Tak, ale na razie mamy pozew o ustalenie niezgodności z prawem klauzul w umowach kredytowych. Po ewentualnym korzystnym dla nas wyroku Sądu, potrzebny będzie drugi pozew o zwrot nadpłaconych kwot. Mam obawy, że ten pierwszy pozew nie przerywa biegu przedawnienia, tylko ten drugi. A zanim dojdzie do złożenia drugiego pozwu o zwrot konkretnej kwoty, raty wpłacone na początku spłaty do banku będą się przedawniały i nie będzie można domagać się zwrotu kwot nadpłaconych w tych ratach. Zależy mi na zwrocie kwot od początku kredytu..

  Pozdrawiam

 10. Krzysztof

  I jeszcze jedno pytanie… Co z ratami, które od pewnego momentu były spłacane już we frankach, po podpisaniu aneksu z bankiem? Czy one również brane będą pod uwagę przy wyliczaniu kwoty zwrotu?

 11. Krzysztof

  Witam,
  Stanowisko Kancelarii w sprawie przedawnienia jest następujące: „nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy pozew zbiorowy o ustalenie przerywa bieg przedawnienia – doktryna prawnicza w tym zakresie jest podzielona. Z uwagi na to, z ostrożności przyjmujemy, że pozew zbiorowy nie przerywa biegu przedawnienia. W związku z tym nasza Kancelaria wysyła propozycję sporządzenia wniosku o zawezwanie do próby ugodowej w ustalonych przez nas terminach.”.

  I dalej: „Poniżej przesyłam szablon takiej wiadomości:

  „zgodnie z art. 118 k.c. roszczenia majątkowe przedawniają się po upływie 10 lat. W przypadku umów kredytu, 10 lat liczone jest od każdej zapłaconej przez Pana raty. Pana umowa kredytu została zawarta … r. w związku z czym przy postępowaniu o zapłatę (które nastąpi po pozytywnym zakończeniu postępowania zbiorowego) dłużnik – bank może podnieść zarzut przedawnienia i odmówić zwrotu nadpłaty za raty, które się przedawniły.
  Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy pozew zbiorowy o ustalenie przerywa bieg przedawnienia – doktryna prawnicza w tym zakresie jest podzielona. Z uwagi na to, z ostrożności przyjmujemy, że pozew zbiorowy nie przerywa biegu przedawnienia. W związku z tym proponujemy Panu sporządzenie wniosku o zawezwanie do próby ugodowej, które skutecznie przerwie bieg terminu przedawnienia.”.

  Pozdrawiam

 12. Marcin

  Witam!
  Znalazłem dziś Waszą stronę i bardzo chętnie bym się przyłączył do zbiorowego pozwu w ramach 2 grupy, nie wiem natomiast, czy nie jest na to za późno…Czy mogę prosić o informację na ten temat?
  Pozdrawiam

 13. Maryla

  Witam,
  Podobnie jak mój poprzednik (wpis z 6 sierpnia 2016) znalazłam dzisiaj Waszą stronę i chciałabym przyłączyć się do pozwu zbiorowego w ramach II grupy. Zapoznałam się z zamieszczonymi na stronie informacjami oraz dokumentami, w tym tymi z poznańskiej kancelarii i tu mam pytanie, czy są one nadal aktualne?
  Proszę o informacje.
  – pozdrawiam

 14. Martyna

  Tak one są nadal aktualne, wczoraj rozmawiałam z kancelarią przez telefon, nadal można sie dołączać do pozwu w ramach drugiej grupy

 15. JERZY

  A czy sprawa I grupy została już rozwiązana? Czy ruszył już proces?

 16. Łukasz

  Dzień dobry,
  czy znany jest deadline przystępowania do 2 grupy? Dopiero wpadłem na tę stronę i mocno się nad tym zastanawiam, ale czasu jeszcze trochę potrzebuję.

 17. frankiwbph.pl

  Witam,

  termin przyłączenia do pozwu w ramach II grupy powinien zostać wyznaczony przez Sąd na pierwszej rozprawie (11.10.2016). W momencie ogłoszenia takiego terminu będziemy o tym informować na stronie.

 18. Jerzy Szkwarek

  Witam, pierwszy raz zaglądam na stronę. Czy można się przyłączyć jeszcze?
  Jerzy

 19. frankiwbph.pl

  tak, cały czas można się przyłączyć.

 20. Maria Kozak

  Chciałbym dołączyć do pozwu zbiorowego…Jak to zrobić…Kredyt otrzymałam w 2004r i spłacam cały czas…
  Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź…

 21. Maria Kozak

  Przepraszam, nie czytałam wcześniejszych komentarzy….już wiem, że można…ale jak to zrobić…
  Pozdrawiam

 22. frankiwbph.pl

  Należy postępować wg. kroków opisanych na stronie http://www.frankiwbph.pl/jak-przystapic/

 23. Witam. Prosze o informacje czy nadal mozna sie przylaczyc do pozwu zbiorowego. Łukasz.

 24. on

  A jak wygląda kolejność zaspokajania roszczeń członków grupy? Moja mecenas powiedziała, by zwrócić na to uwagę, bo tu może być ciekawie…

 25. Agata

  Witam
  Jestem zainteresowania przyłączeniem się do pozwu zbiorowego o ile jest to jeszcze możliwe???

 26. jersy

  Jestem zainteresowany przyłączeniem się do pozwu zbiorowego o ile jest to jeszcze możliwe???

 27. aaaaaaa

  Napisałem email, dołączyłem umowę i czekałem kilka miesięcy bez odzewu. Nie zamazałem danych osobowych, czego żałuję i obawiam się o kradzież danych.

 28. frankiwbph.pl

  Na jaki adres email?

 29. Rafal

  Jestem zainteresowany zbiorowym pozwem przeciw BPH.Czy można jeszze się przyłączyć??

 30. Janusz

  Jestem zainteresowany zbiorowym pozwem przeciw BPH.Czy można jeszze się przyłączyć??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.