Termin pierwszej rozprawy wyznaczony

Po długim oczekiwaniu oraz wnioskach i odwołaniach banku wreszcie został wyznaczony termin pierwszej rozprawy pozwu zbiorowego przeciwko bankowi BPH S.A.

Od momentu złożenia w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w dniu 7 marca 2015 roku nasza sprawa przebyła wyboistą drogę:

na początek w Sądzie Okręgowym

Po założeniu dokumentów Sąd zobowiązał obydwie strony do udzielania odpowiedzi w przedmiocie sprawy, co trwało kilka miesięcy.
Oprócz wymiany zdań Bank złożył wniosek o ustanowienie kaucji na zabezpieczenie kosztów procesu. Na ten ruch Kancelaria wysłała pismo, w którym została podważona zasadność i wysokość wnioskowanej kaucji.
W dniu 1.12.2015 roku Sąd Okręgowy na posiedzeniu niejawnym oddalił w pełni wniosek o nakazaniu złożenia kaucji.

następnie w Sądzie Apelacyjnym

Niestety nie trzeba było długo czekać i na postanowienie Sądu Okręgowego Bank złożył zażalenie. W związki z tym akta sprawy zostały przekazane do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. W tym momencie nie pozostało nic innego jak ponownie czekać na orzeczenie SA w sprawie ustanowienia kaucji.
W dniu 8.06.2016 odbyło się posiedzenie i wniosek złożony przez pozwanego ponownie został oddalony. Czytając uzasadnienie pojawia się podsumowanie, z którym trudno się nie zgodzić:

Ponadto istotne w sprawie jest także to, że brak kaucji aktorycznej nie narusza interesu pozwanego. Chodzi o to, że pozwany, jak instytucja bankowa, posiada stałą, fachową obsługę prawną, nie wykazał, by brak kaucji stanowił dla niego istotny uszczerbek finansowy. A zatem za ustanowieniem kaucji z pewnością nie przemawia sytuacja finansowa pozwanego. Natomiast przeciwnie, żądanie nałożenia na stronę powodową powyższego obowiązku, i to w znacznej wysokości wskazanej przez pozwanego, może zostać ocenione w gruncie rzeczy jako wyraz dążenia do uniemożliwienia przeciwnikowi dochodzenia zgłoszonego roszczenia. Uwzględnienie żądania pozwanego godziłoby więc w rzeczywistości w konstytucyjnie gwarantowane prawo do sądu.

Myślę, a wręcz jestem przekonany, że powyższe kilka zdań Sądu Apelacyjnego w pełni oddaje podejście Banku do całej sprawy.

i ponownie Sąd Okręgowy

Po czerwcowym orzeczeniu akta sprawy z powrotem trafiły do Sądu Okręgowego, który wyznaczył termin pierwszej rozprawy naszego pozwu zbiorowego. Kolejny etap odbędzie się:

Data: 11.10.2016
Godzina: 10:30
Miejsce: Sąd Okręgowy w Gdańsku, sala 226

13 wypowiedzi nt. “Termin pierwszej rozprawy wyznaczony

 1. Adamski Włodzimierz

  W pełni popieram inicjatywę. Jest o co walczyć, a problem nie rozwiąże się sam. Jestem wraz z małżonką pełni podziwu za determinację dla osób, które wystąpiły na drogę sądową przeciw BPH. Do tej pory to była walka z wiatrakami.

 2. Adamski Włodzimierz

  Witam. Rozważam przystąpienie do pozwu zbiorowego przeciwko bph do drugiej grupy proszę podać czy to co znajduje się na stronie ( wszelkie kontakty) są aktualne? Pozdrawiam
  W.Adamski
  Reda

 3. Krzysztof Andrzejewski

  Jestem również klientem „frankowym BPH (GE Money) . Chciałbym przystąpić do II grupy. Proszę o info co należy zrobić?

 4. Ela

  Rowniez chcialabym dolaczyc do pozwu zbiorowego przeci BPH. Prosze o kontakt

 5. Jaga

  Wszytsko jest na stronie, wszytskie info jest aktualne, prosze poczytać, wydrukować wymienione dokumenty i do dzieła!

 6. Mariusz

  Witam ja również jestem zainteresowany przystąpieniem do grupy która będzie walczyć przed Sądem w pozwie zbiorowym.

 7. Mariusz

  Oczywiście z Bankiem BPH (dawniej GE Money Bank) proszę o kontakt.

 8. Mariusz
 9. Lilianna

  Jestem zainteresowana przystąpieniem do II grupy , która będzie walczyć przed Sądem w pozwie zbiorowym przeciw BPH ( GE Money Bank). Proszę o kontakt

 10. Anna

  Jestem również zainteresowana przystąpieniem do II grupy, w pozwie zbiorowym przeciwko BPH. Proszę o kontakt.

 11. Jaga

  Drodzy, nikt się z Wami nie skontaktuje, proszę skontaktujcie się czym prędzej z kancelarią LAW24 wymienioną w zakładce jak przystąpić. Tam dostaniecie wszelkie niezbędne info.

 12. mg

  czy rozprawa jest w Sadzie na ulicy Nowe Ogrody ?

 13. Irena Poprawska

  Chcę przystąpić do pozwu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.